Objavte Svet Exotiky v Martine!

Niečo o Svete Exotiky:


Bezplatné parkovisko | Športová hala Podháj

Nezabudnite si v kalendári označiť dátum 2.9.2023, pretože práve v tento deň sa opäť stretneme v športovej hale Podháj v Martine. Zmenili sme názov, vzhľad a pripravujeme pre vás množštvo noviniek. Od prvého ročníka sme taktiež zväčšili našu ponuku o nových predajcov.

Čo je Svet Exotiky?

Svet Exotiky je predajná výstava teraristiky, akvaristiky a exotiky.

Cenník vstupného na Svet Exotiky

Vstupenky je možné zakúpiť na mieste, alebo online.
Exotické zvieratá z celého sveta


Vhodné aj pre rodiny s deťmi!


Naše podujatie je tiež vhodné pre rodiny a deti, pretože ponúka vzrušujúci a vzdelávací zážitok. Deti si môžu vybudovať záujem o prírodu, ohľaduplnosť voči životnému prostrediu a o zodpovednom chove zvierat. Svet Exotiky je miestom, kde môžu objavovať, učiť sa a zažiť exotické zvieratá na vlastnej koži!


Čo uvidíte?

 

Prečo je lepšie kúpiť zviera u nás, priamo od chovateľa, než v chov-produkte?

1

Expertíza a skúsenosti chovateľov

Chov exotických zvierat si vyžaduje špecifické znalosti a skúsenosti. Chovatelia, ktorí venujú svoj čas a úsilie starostlivosti o tieto zvieratá, majú oveľa hlbšie pochopenie ich potrieb, chovného správania a zdravotných aspektov. Majú roky skúseností s chovom konkrétneho druhu a sú schopní poskytnúť odborné poradenstvo ohľadom výživy, starostlivosti a prostredia, ktoré je pre dané zviera najvhodnejšie. Pri kúpe zvieraťa od skúseného chovateľa získavate prístup k tomuto cennému vedomiu a podpore.

2

Kvalita a genetika zvierat

Chovatelia sa zameriavajú na výber a rozmnožovanie zvierat s najlepšou genetikou a zdravím. Ich cieľom je vytvárať zdravé jedince, ktoré majú požadované vlastnosti a charakteristiky. Na rozdiel od chov-produktov, kde zvieratá často pochádzajú z masového chovu a môžu trpieť zlými podmienkami, zvieratá od chovateľov sú často lepšej kvality a majú väčšiu šancu na zdravý a dlhý život.

3

Individuálny prístup

Pri nákupe od chovateľov na predajných burzách máte možnosť komunikovať priamo s chovateľom a zistiť viac o danom zvieratku. Môžete sa dozvedieť o jeho pôvode, chovateľskej histórii, zdravotnom stave a podmienkach, v ktorých bolo chované. Tento individuálny prístup umožňuje získať dôveru a istotu o tom, že kupujete zviera od spoľahlivého a zodpovedného chovateľa.

4

Vzácne kúsky

Vo väčšine chov-produktov sa sústreďujú na bežné a ľahko predajné druhy zvierat. Len ťažko budete nájdete vysnivané druhy v chov-produkte. Chovatelia majú často krát k dispozícií rôzne odchovy, ktoré bežne nenájdete.


Okrem bežných problémov slovenských chov-produktov, ktorým sa vyhnete, sú chovatelia oveľa skúsenejší, než zamestnanci chov-produktov. Častokrát sú naši chovatelia práve dodavateľmi chov-produktov.

5

Podpora chovateľskej komunity

Nákupom zvieraťa od chovateľa podporujete miestnu chovateľskú komunitu. Faunia je podujatie, kde sa chovatelia stretávajú, zdieľajú svoje skúsenosti a informácie. Vaša podpora pomáha udržiavať a rozvíjať túto komunitu, čo je dôležité pre zachovanie chovateľských znalostí a propagáciu zodpovedného chovu exotických zvierat.


6

Cena

V neposlenom rade sú zvieratá na burzách častokrát lacnejšie, než tie v chov-produktoch. Ak teda chcete ušetriť, je určite vhodnejšie zviera kúpiť u nás.