Zvieratá, ktoré neuvidíte ani v zoologickej záhrade!

Niečo o Svete Exotiky:

OD JEDOVATÝCH PO NÁDHERNÉ!


Teraristika


OD JEDNODUCHÝCH PO FASCINUJÚCE!


Akvaristika


OD UŽITOČNÝCH PO LIETAJÚCE!


Ostatná exotika


 

Prečo je lepšie kúpiť zviera u nás, priamo od chovateľa, než v chov-produkte?

1

Expertíza a skúsenosti chovateľov

Chov exotických zvierat si vyžaduje špecifické znalosti a skúsenosti. Chovatelia, ktorí venujú svoj čas a úsilie starostlivosti o tieto zvieratá, majú oveľa hlbšie pochopenie ich potrieb, chovného správania a zdravotných aspektov. Majú roky skúseností s chovom konkrétneho druhu a sú schopní poskytnúť odborné poradenstvo ohľadom výživy, starostlivosti a prostredia, ktoré je pre dané zviera najvhodnejšie. Pri kúpe zvieraťa od skúseného chovateľa získavate prístup k tomuto cennému vedomiu a podpore.

2

Kvalita a genetika zvierat

Chovatelia sa zameriavajú na výber a rozmnožovanie zvierat s najlepšou genetikou a zdravím. Ich cieľom je vytvárať zdravé jedince, ktoré majú požadované vlastnosti a charakteristiky. Na rozdiel od chov-produktov, kde zvieratá často pochádzajú z masového chovu a môžu trpieť zlými podmienkami, zvieratá od chovateľov sú často lepšej kvality a majú väčšiu šancu na zdravý a dlhý život.

3

Individuálny prístup

Pri nákupe od chovateľov na predajných burzách máte možnosť komunikovať priamo s chovateľom a zistiť viac o danom zvieratku. Môžete sa dozvedieť o jeho pôvode, chovateľskej histórii, zdravotnom stave a podmienkach, v ktorých bolo chované. Tento individuálny prístup umožňuje získať dôveru a istotu o tom, že kupujete zviera od spoľahlivého a zodpovedného chovateľa.

4

Vzácne kúsky

Vo väčšine chov-produktov sa sústreďujú na bežné a ľahko predajné druhy zvierat. Len ťažko budete nájdete vysnivané druhy v chov-produkte. Chovatelia majú často krát k dispozícií rôzne odchovy, ktoré bežne nenájdete.


Okrem bežných problémoch slovenských chov-produktov, ktorým sa vyhnete, sú chovatelia oveľa skúsenejší, než zamestnanci chov-produktov. Častokrát sú naši chovatelia práve dodavateľmi chov-produktov.

5

Podpora chovateľskej komunity

Nákupom zvieraťa od chovateľa podporujete miestnu chovateľskú komunitu. Faunia je podujatie, kde sa chovatelia stretávajú, zdieľajú svoje skúsenosti a informácie. Vaša podpora pomáha udržiavať a rozvíjať túto komunitu, čo je dôležité pre zachovanie chovateľských znalostí a propagáciu zodpovedného chovu exotických zvierat.